Taxi

Najatý řidič ujížděl policistům i s pasažéry. Ti museli vyskočit

Dva muži v Brně zažili velmi nepříjemné chvíle. Nejdříve si jako taxikáře najali muže, který vůbec neměl řidičák, a pak se kvůli němu dostali do divoké honičky s policií. Když jim došlo, že tu něco nehraje, chtěli z ujíždějícího auta vystoupit, jenže to zase nechtěl řidič a tak vyskočili za jízdy.

Řidič v autě pronásledovaném policejní hlídkou uháněl po polní cestě na okraji Brna. Chvílemi pořádně šlapal na plyn, takže se policistům vzdaloval, občas ho však přibrzdila hrbolatá cesta.

Zběsilá honička přitom začala poté, co se muž za volantem chtěl vyhnout běžné noční kontrole. Hlídka v tu chvíli netušila, že si ho na jedné z benzínek v Brně najala dvojice mužů, aby je za úplatu odvezl do nedaleké vesnice.

Řidič svým spolucestujícím sdělil, že nemá řidičský průkaz, že už jednou ujížděl a že se bojí, že skončí ve vězení, a proto odmítl policejní hlídce zastavit," prozradil mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

Související obsah

A protože nechtěl zastavit ani vyděšeným pasažérům, rozhodli se vyskočit za jízdy. První muž přitom z uhánějícího vozu riskantně skočil do vysoké trávy a měl co dělat, aby ho policisté nepřejeli. Hlídce pak ukazoval, že má v autě ještě kamaráda.

"Ten naštěstí nemusel tak dramaticky vyskakovat, podle jeho slov mu řidič dokonce přibrzdil," doplnil policejní mluvčí Šváb.
Oba vyvázli z nechtěného kaskadérského kousku jen s odřeninami. Řidiče policie vypátrala během několika hodin a teď mu hrozí mastná pokuta.
 

vbo, Ondřej Požár, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz