Muž

Hazard u Brna! Mladík lezl z okna jedoucího vlaku, další ho natáčel

Velmi hazardními kousky si krátilo čas několik mladíků, kteří jeli ve vlaku směřujícím z Letovic do Brna. Jeden z pasažérů lezl za jízdy z oken a dokonce přeskakoval do vedlejších kupé. Další cestující svého kamaráda podporovali a navíc jeho jednání natáčeli.

Nejenže porušil přepravní podmínky, ale navíc nesmyslně riskoval život. Tak hodnotí chování mladíka, jehož nebezpečné jednání při cestě z Letovic do Brna natočila kamera, mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Kdy přesně video vzniklo, není jasné. Na sociálních sítích se ale šíří velmi rychle. Hazardér na něm leze z oken vlaku a to ve velmi vysoké rychlosti. Nejprve se nebezpečně zaklání, pak se dokonce přesouvá do vedlejšího kupé. Jeho kamarádi ho přitom povzbuzují, jeden z nich mladíka natáčí.
 

"Už vyklánět se z oken je zakázané," upozorňuje Šťáhlavský. Potrestat chování mladíků je v tomto případě pro dopravce ale prakticky nemožné. "Museli by být chyceni přímo při činu," vysvětluje mluvčí s tím, že pak by mladíkům za porušení přepravních podmínek hrozila pokuta v řádech stovek až tisíců korun.

Související obsah

Skupinka si však dala pečlivý pozor na to, aby ji nikdo neviděl, a tak jediný, kdo s tím něco může udělat, je policie. V případě ohrožení dalších lidských životů by mohla podniknout příslušné kroky. Případ ale podle všeho zatím nikdo nenahlásil.

Podle Šťáhlavského může mladík mluvit o velkém štěstí, že vůbec žije. "Je to hazardér - sebevrah. Měl velikánské štěstí, že neskončil pod vlakem, nebo že ho nesrazil protijedoucí vlak. Byla v podstatě náhoda, že nepřišel o život," upozorňuje.

Že by zaměstnanci Českých drah mohli podobným incidentům zabránit, odmítá. "Strojvedoucí je vepředu, kouká na trať a nevidí dozadu. Průvodčí kontroluje jízdenky a nekouká, jestli někdo leze z okna. Zaměstnance, který by koukal, jestli někdo leze z okna, nemáme," říká Šťáhlavský.
 

Reportáž Televizních novin:

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz