Muž

Hazard u Brna! Mladík lezl z okna jedoucího vlaku, další ho natáčel

Velmi hazardními kousky si krátilo čas několik mladíků, kteří jeli ve vlaku směřujícím z Letovic do Brna. Jeden z pasažérů lezl za jízdy z oken a dokonce přeskakoval do vedlejších kupé. Další cestující svého kamaráda podporovali a navíc jeho jednání natáčeli.

Nejenže porušil přepravní podmínky, ale navíc nesmyslně riskoval život. Tak hodnotí chování mladíka, jehož nebezpečné jednání při cestě z Letovic do Brna natočila kamera, mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský.

Kdy přesně video vzniklo, není jasné. Na sociálních sítích se ale šíří velmi rychle. Hazardér na něm leze z oken vlaku a to ve velmi vysoké rychlosti. Nejprve se nebezpečně zaklání, pak se dokonce přesouvá do vedlejšího kupé. Jeho kamarádi ho přitom povzbuzují, jeden z nich mladíka natáčí.
 

"Už vyklánět se z oken je zakázané," upozorňuje Šťáhlavský. Potrestat chování mladíků je v tomto případě pro dopravce ale prakticky nemožné. "Museli by být chyceni přímo při činu," vysvětluje mluvčí s tím, že pak by mladíkům za porušení přepravních podmínek hrozila pokuta v řádech stovek až tisíců korun.

Související obsah

Skupinka si však dala pečlivý pozor na to, aby ji nikdo neviděl, a tak jediný, kdo s tím něco může udělat, je policie. V případě ohrožení dalších lidských životů by mohla podniknout příslušné kroky. Případ ale podle všeho zatím nikdo nenahlásil.

Podle Šťáhlavského může mladík mluvit o velkém štěstí, že vůbec žije. "Je to hazardér - sebevrah. Měl velikánské štěstí, že neskončil pod vlakem, nebo že ho nesrazil protijedoucí vlak. Byla v podstatě náhoda, že nepřišel o život," upozorňuje.

Že by zaměstnanci Českých drah mohli podobným incidentům zabránit, odmítá. "Strojvedoucí je vepředu, kouká na trať a nevidí dozadu. Průvodčí kontroluje jízdenky a nekouká, jestli někdo leze z okna. Zaměstnance, který by koukal, jestli někdo leze z okna, nemáme," říká Šťáhlavský.
 

Reportáž Televizních novin:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Píše se na Deník.cz