žralok

Detaily smrti Čecha v Egyptě: Skočil z mola, útok přišel okamžitě

Detaily smrti Čecha v Egyptě: Skočil z mola, útok přišel okamžitě
Zdroj: Profimedia

Český turista, který minulý pátek zemřel v egyptském Marsá Alamu po útoku žraloka, nepřežil podle místního starosty hned první kousnutí. Žralok ho napadl okamžitě poté, co skočil z mola.

Podle mluvčího cestovní kanceláře Exim Tours, se kterou turista do Egypta cestoval, byl útok hodně nestandardní. "Takto útoky žraloka nebývají popisovány. Nestandardní byl ve fatální brutalitě i opakování útoku v krátkém časovém úsek," popsal mluvčí Stanislav Zíma.

Podle Atega Wagdyho, starosty města Marsá Alam, kde k útoku došlo, muž skočil z mola a žralok ho okamžitě napadl. Jeho žena v té chvíli stála na molu a plánovala nejspíš skočit za ním. Jen díky tomu, že útok viděla a zůstala na břehu, si zachránila život.

"Turista zemřel okamžitě, s prvním kousnutím. Žralok ho stáhl dolů a trvalo nějakou dobu, než tělo vyplavalo nahoru," řekl starosta pro Blesk.cz. Tělo našli záchranáři tam, kde k útoku došlo. Uplavalo jen nějakých deset metrů.

Související obsah

Na místo už přijela dvojice expertů z Káhiry, kteří by měli zjistit, jak se žralok dostal tak blízko k pobřeží a proč útočil. Na místě neštěstí používají podvodní kamery.

V současné chvíli platí v dané oblasti zákaz šnorchlování. Obzvlášť nebezpečné je to mezi 12. a 14. hodinu, kdy slunce svítí přímo na hladinu moře. "Když někdo šnorchluje nebo plave, jde z něj stříbrná záře, a to láká žraloky. Ti to přichází prozkoumat a očichat," popsal starosta.

Právě na to se v Egyptě snaží turisty upozorňovat. Klientům na místě delegáti doporučují, aby se koupali v lagunách a zátokách, které jsou od volného moře odděleny korálovým útesem. Koupání na volném moři a potápění naopak cestovní kanceláře teď nedoporučují.

Podívejte se na reportáž ze sobotních Televizních novin: 


ČTĚTE TAKÉ:

NEČEKANÁ ZPRÁVA: Šárka Vaculíková alias Adriana z Ulice měla nehodu na motorce! Skončila v thajské nemocnici

Někdo se topí? Nepanikařte a jednejte, život zachrání i obyčejná petlahev
Aby vás dovolená nepřišla draho: Co nepodcenit při výběru cestovního pojištění?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz