Nehoda

Šéfa policistů smetl na přejezdu vlak, škoda je přes půl miliónu!

Šéfa policistů smetl na přejezdu vlak, škoda je přes půl miliónu!
Zdroj: TV Nova

Velitel třebíčských policistů Petr Tomášek minulý týden havaroval. Služební vůz, který řídil, na přejezdu v Třebíči smetl rychlík jedoucí z Plzně do Brna. Škoda je přes půl milionu korun.

"K nehodě auta, které řídil policista, došlo ve středu 1. srpna kolem půl druhé odpoledne. Přijíždějící rychlík služební vůz v civilním provedení trefil do pravé zadní části a odmrštil," řekla TN.cz krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Přejezd byl osazený výstražnými světly a muži zákona teď mimo jiné zjišťují, zda při nehodě signalizace fungovala. "Policista ve voze cestoval sám, alkohol nenadýchal," doplnila Čírtková.

Mluvčí drážní inspekce Martin Drápal uvedl, že nemá informaci o tom, že by bylo s výstražnými světly na přejezdu cokoliv v nepořádku. A dodal, že nehod, kdy "blikačky" nefungují, je naprosté minimum. 

Související obsah

Podle informací TN.cz seděl za volantem služební octavie velitel třebíčských policistů, plukovník Petr Tomášek. Přesto případ zůstal v Třebíči a střet vyšetřují Tomáškovi podřízení.

"Škoda, která při nehodě vznikla, byla celkem vyčíslena na 530 tisíc korun. Nikdo ve vlaku se nezranil," uvedla policejní mluvčí s tím, že pokud vyšetřování ukáže, že nehodu zavinil policista, o jeho potrestání rozhodne krajský policejní ředitel.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz