Evakuace

Poplach ve Frankfurtu! Letiště evakuovali, rodina šla bez kontroly

Německá policie v úterý částečně evakuovala letiště ve Frankfurtu nad Mohanem. Poplach vyvolala francozská rodina, která prošla bez kontroly do bezpečnostní zóny. Akci policisté ukončili po třech hodinách.

"Evakuace letiště je ukončena. Dané oblasti jsou opět otevřeny a provoz obnoven. Děkujeme všem cestujícím i zaměstnancům za pochopení a disciplinované chování," uvedlo frankfurtské letiště na twitteru krátce po 14:30.

Úřady zastavily nástupy na paluby letadel a evakuovaly druhé i třetí patro bezpečnostní zóny. Podle agentury DPA hledala policie "člověka, který prošel bez kontroly" až k letadlům. Stalo se tak krátce po 11. hodině, čtvrt hodiny nato začala evakuace.

Policisté po ukončení zásahu informovali, že problém způsobila čtyřčlenná francouzská rodina. Ta měla částečně obejít povinné bezpečnostní kontroly. Jak se jí to povedlo, policie nesdělila. Provoz byl obnoven asi po třech hodinách.

Související obsah

Cestující na sociálních sítích popisovali situaci jako chaotickou. Podle provozovatele letiště byl provoz zastaven zhruba v 11:30. Za dvě hodiny bylo zrušeno okolo 50 letů z přibližně 1500 plánovaných toho dne. "Na místě jsou zdravotníci a další pracovníci, kteří rozdávají občerstvení a nápoje," uvedl Fraport.

Podobná situace nastala na stejném letišti na konci srpna 2016. Policejní manévry spustila cestující, která se s příručním zavazadlem vyhnula povinné bezpečnostní kontrole.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz