Nehoda

Auto smetlo muže před zraky jeho družky! Řidič nepomohl a ujel

Nepochopitelně se zachoval řidič auta, který u obce Trávník na Českolipsku srazil 68letého muže. Do muže najel, odmrštil ho před zraky jeho družky do příkopu a pak z místa ujel. Po nezodpovědném řidiči od pondělního odpoledne pátrá policie.

Nehoda se stala v pondělí krátce před 15. hodinou mezi obcemi Mařenice a Trávníkem u Cvikova. Starší manželé tady trhali švestky ze stromů. Šlo o německé turisty - druha a družku. Starší pár zastavil na lesní cestě a šli se ke stromům projít.

Žena zabraná do trhání plodů prý slyšela jen tupou ránu, ale nevěnovala jí ze začátku ani pozornost. Pak si všimla, že její druh, který se mezitím vydal k zaparkovanému autu, leží v příkopu. Náraz to musel být podle policistů obrovský.

"Po střetu řidič z místa dopravní nehody bez zastavení a poskytnutí pomoci odjel pryč. Pán zůstal v příkopu ležet. Paní, když to zjistila, tak volala o pomoc. Nebyla schopná si v tom šoku uvědomit, že vlastně může telefonovat, takže začala mávat a čekala na projíždějící vozidla," uvedl vyšetřující policista Pavel Javoroj.

Muž byl v bezvědomí a záchranáři ho v těžkém stavu transportovali do krajské nemocnice v Liberci. Kriminalisté teď žádají všechny řidiče, kteří včera kolem 15. hodiny projížděli od Mařenic ke Cvikovu a mají palubní kamery, aby si své záznamy pečlivě prohlédli. Stejně tak pracovníci v autoservisech.

Související obsah

"Ať si lidi všímají, jestli někde neuvidí nějaké osobní vozidlo s rozbitou pravou přední částí, především světlometem. Protože na místě zůstaly střepy z pravého předního světlometu. Možná promáčklá kapota, možná pravý přední blatník," doplnil Javoroj.

Policie vyzývá i řidiče, který od nehody ujel, aby se sám přihlásil. Jen za neposkytnutí první pomoci mu hrozí až tříleté vězení.

Ivan Berka/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz