Soud

Muž měl družku škrtit a zranit sekerou. "Sexuální hrátky," hájil se

Vrchní soud v Olomouci projednával případ napadení, kterého se podle policie dopustil 29letý muž na bývalé přítelkyni. Tvrdil, že brutální napadení sekerou nebo rýčem bylo součástí sexuálních praktik. Trest 12letého vězení sice soud zrušil, muž ale zůstává ve vazbě.

Nadávky, hádka, potom rdoušení, útok sekerou nebo rýčem a křik, který se rozléhal po Mrsklesech na Olomoucku. Tak vyvrcholily spory muže s jeho bývalou přítelkyní.

Muž ale při výslechu překvapil - ženu nechtěl zabít, rdoušení bylo prý součástí jejich neobvyklých sexuálních hrátek. "On nic takového, co je mu kladeno, nespáchal, právní kvalifikace od samotného počátku byla vadná," prohlásil i jeho obhájce Pavel Juchelka.

Ženu přitom podle obžaloby jednou rukou rdousil a sekerou ji zranil na trupu. Skoro to vypadá, že oblíbeným nástrojem rozkoše byl i rýč - i s ním totiž ženu rdousil. Krajský soud mu za pokus vraždy nadělil 12leté vězení, vrchní soud ale rozsudek zrušil.

Související obsah

"Podle našeho názoru se soud prvního stupně dostatečně nevypořádal se všemi okolnostmi případu," uvedl mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik. Především proto, že napadená žena, muž i svědkyně mluví o vyhrocených chvílích úplně jinak.

Podle soudu ale přetrvávají vazební důvody, proto ani po jeho rozhodnutí brány věznice neopustí. Nikdo totiž nezpochybňuje zranění, které bývalé přítelkyni způsobil.

Petr Zapletal/epa, TN.cz

K tématu Soud

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz