Nálety

Při náletu umíraly děti do 10 let! Střela zasáhla autobus se školáky

Více než 30 mrtvých a 50 zraněných zůstalo po náletu na autobus v severním Jemenu. Většina obětí jsou děti do deseti let. Podle Červeného kříže za útokem stojí koalice vedená Saudskou Arábií.

Autobus, který přepravoval civilisty včetně školáků, projížděl ve čtvrtek rušnou tržnicí v Dahyanu na severu Jemenu, když ho zasáhla raketa. Podle televize, kterou ovládají rebelové Houthi, aktivní v oblasti, při náletu zemřelo nejméně 39 lidí a 51 bylo zraněno.

"Mnoho mrtvých, ještě více zraněných, většina z nich ve věku pod deset let," citoval velitele delegace mezinárodní komise Červeného kříže (ICRC) Johannese Bruwera portál Telegraph. Jedna z nemocnic, patřících Červenému kříži, pečuje o zraněné.

Zatím není jasné, kolik obětí se nacházelo v autobusu a kolik z nich zrovna bylo v té době jen na ulici. "Už je více než načase, aby se přestaly podobné tragédie v Jemenu opakovat. Nikdo nesmí ubližovat dětem a nutit je platit tak nepřijatelnou cenu," doplnil regionální ředitel ICRC Robert Mardini.

Související obsah

Údaje o počtu mrtvých a zraněných se různí. Podle rebelů, kteří ovládají většinu severního Jemenu včetně hlavního města Sana'a, ale má útok na svědomí koalice vedená Saudskou Arábií. Ta zatím tato obvinění nekomentovala.

Konflikt mezi šiítskými rebely Houthi, podporovanými Íránem, a sunnitskými muslimy, vedenými Saudy, trvá už více než tři roky. Dosud ve válce podle odhadů zemřelo více než 10 tisíc lidí. Organizace spojených národů ji popisuje jako největší humanitární krizi současnosti.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz