Domácí

Stropnický ml. končí s Prahou. Na venkově koupil zámek za miliony

Stropnický ml. končí s Prahou. Na venkově koupil zámek za miliony
Zdroj: facebook

Matěj Stropnický, který zastával funkci předsedy Strany zelených, končí s Prahou. Alespoň na chvíli. Se svým přítelem Danem se stěhují na venkov. Stěhování oznámil Stropnický na sociálních sítích, kam přesně pojede, ale prozradit nechtěl.

"Stěhujem se s Danem na venkov. Prahy jsem si prozatím užil a trochu bych řekl, že je to vzájemné," napsal Matěj Stropnický na sociální síť Facebook.

Stropnický působí jako zastupitel hlavního města Prahy a také městské části Praha 3, v dubnu 2018 oznámil, že nebude v komunálních volbách na podzim kandidovat ani na jednu z funkcí. Už po neúspěšných sněmovním volbách rezignoval na pozici předsedy Strany zelených.

O konci v politice ale zřejmě ještě není řeč. "Vtipný je, jak tenhle status se líbí i mým politickým oponentům, von je totiž schválně tak napsanej, ale netěšej se, kucí a holky, netěšej se, já se na nich zas nachystám," napsal Stropnický v diskuzi.

O tom, kam se stěhují, ale zatím mlčí. Podle portálu in-magazin.cz společně se svým přítelem Danielem Krejčíkem kupují zámek s obřím pozemkem v Osečanech. Teoretické sídlo Stropnického a jeho přítele je před rekonstrukcí, náklady na opravu tak nebudou malé.

Zdroj: osečany.cz

Spoustu lidí přeje Stropnickému a jeho příteli mnoho štěstí do budoucna. "Venkov v srdci. Ať se vám oběma daří, Matěji," napsal Tomáš H. v diskuzi. Objevily se i kritické vzkazy, které se váží často k tomu, že Stropnický přiznal, že je gay.
 

klma, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz