Smrt

"Hecoval se před kamarády!" Jiří popsal smrt Čecha na Mallorce

"Hecoval se před kamarády!" Jiří popsal smrt Čecha na Mallorce
Zdroj: Profimedia

Na Mallorku vyrazil 24letý Čech s partou přátel. Měla to být pohodová dovolená, skončila ale tragédií. Svědek teď popsal, jak se mladík smrtelně zranil při skoku z útesu. Podle něj se chtěl předvést před kamarády...

Skupina Čechů trávila dovolenou v letovisku S'Illot na populárním španělském ostrově Mallorca. V pátek večer se 24letý turista rozhodl skočit do moře ze skály, což se mu stalo osudným. Vše pro portál Blesk.cz popsal Jiří, který tragédii přihlížel.

"Mladík se zřejmě vyhecoval před kamarády, se kterými byl na dovolené, a řekl jim, že skočí ze skály a doplave zpátky na pláž. Kamarádi mezitím sešli ze skal k pláži a čekali na něj," uvedl svědek pro portál.

Jenže kamarád se dlouho nad hladinou neobjevil, až začala být parta přátel nervózní. "Vrátili se na skály a viděli, jak se tělo jejich kamaráda vznáší na hladině. Okamžitě volali o pomoc," doplnil Jiří s tím, že záchranáři dorazili během pár minut.

Související obsah

Turistovi už ale nebylo pomoci. "Provedl skok do vody, který se prostě nevydařil. Ten mladík byl potom na místě oživován, ale bez úspěchu," sdělil mluvčí cestovní kanceláře Blue Style Václav Nekvapil. Neštěstí se stalo mimo areál hotelu.

Případem už se začala zabývat španělská policie. Kromě ní řeší případ i pojišťovna, která bude zajišťovat převoz ostatků do Česka. Zapojilo se také ministerstvo zahraničí, které bude pomáhat s administrativou. Kamarádi mrtvého Čecha už zažádali o předčasný návrat.

Podívejte se na reportáž TV Nova o úmrtích českých turistů v zahraničí:

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz