Norsko

Míšení ras je nepřípustné, hlásal norský ministr. Sám má Íránku

Míšení ras je nepřípustné, hlásal norský ministr. Sám má Íránku
Zdroj: ČTK

Norský ministr pro rybolov byl nucen opustit úřad kvůli skandálu. V minulosti hlásal protiimigrační politiku a vystupoval proti muslimům. Sám však udržuje poměr s o 30 let mladší imigrantkou z Íránu. Při dovolené s ní pak několikrát porušil bezpečnostní pravidla země a musel proto odstoupit z úřadu.

Bývalý norský ministr rybolovu Per Sandberg rezignoval před třemi dny kvůli porušení protokolu. Se svou přítelkyní podnikl soukromou cestu do Íránu, kolegům ve vládě však o této cestě nedal vědět a vzal si s sebou služební telefon s citlivými informacemi.

Za svou cestu sklidil ostrou kritiku od médií, opozice i vlastní strany nejen z bezpečnostních důvodů, ale i etických. Cestou do Íránu údajně legitimizoval tamní autoritářský režim, neboť se účastnil oslav islámské revoluce, která proběhla v roce 1979.

Sandberg je členem protiimigrační a populistické Pokrokové strany a v minulosti brojil proti muslimům a migraci. Navrhoval, aby se uzavřely hranice pro mimoevropské migranty, aby se azylantům nasazovaly elektronické náramky a že je třeba deportovat imigranty, kteří jezdí na dovolenou do zemí, odkud přišli.

„Míšení ras, kultur a náboženství je v Norsku nepřípustné,“ tvrdil. Vystupoval rovněž proti islámu. Přesto se jeho přítelkyní stala o třicet let mladší Íránka, která Írán několikrát reprezentovala v soutěžích krásy.

Kdyby se zavedla pravidla, o která Sandberg usiloval, jeho muslimská partnerka by v Norsku jen těžko mohla žít. Svůj vztah s Íránkou však odmítl jakkoliv komentovat.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz