Nehoda

Náklaďák u Vysokého Mýta srazil obřího hlodavce! Byla to kapybara

Kapybara, chovaná jako domácí mazlíček, zatoužila po svobodě. Utekla majiteli z výběhu, ale moc dlouho se z nabyté volnosti neradovala. Čtyřicet minut po půlnoci ji u Vysokého Mýta srazil nákladní vůz.

Až na nebohou kapybaru se nikomu nic nestalo. Střetu se bohužel nedalo zabránit, i dechová zkouška na alkohol byla negativní.

  

Majitele čekal dvojitý šok. Nejen že mu zemřel domácí mazlíček, ale kvůli nedostatečnému zabezpečení zvířete je za dopravní nehodu odpovědný.

Související obsah

Tisková mluvčí policie Lenka Vilímková vysvětlila, proč tomu tak je. "Chovatel je za zvíře odpovědný a vzhledem k tomu, že zvíře na voze způsobilo škodu, má majitel auta nárok na odškodnění. Jiný případ ovšem nastane, pokud mu incident pokryje pojistka," řekla Vilímková.

Zdroj: Getty Images

Kapybara je největší hlodavec žijící na planetě. Jeho přirozeným prostředím jsou tropické kraje Jižní Ameriky blízko vody. Dorůstá do výšky 55 cm a délky až 1,3 metru. Mláďata kapybar se dají snadno ochočit a jsou velmi přítulná. Ve jihoamerických indiánských vesnicích jsou často kapybary chovány jako domácí mazlíčci, mohou se naučit spoustu povelů podobně jako pes.

kč, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz