Zloděj

Nový trik zlodějů, jak vykrást dům. Stačí pár vteřin, nic není slyšet

Policie varuje před gangem zlodějů, který se soustředí na krádeže v novostavbách v satelitních čtvrtích. Používá přitom speciální metodu - dokáže se dostat dovnitř během pár vteřin a bez hluku.

Nezůstávají po nich téměř žádné stopy, jen malá dírka v okně. Navíc domy vykrádají, zatímco jejich majitelé spí. Své o tom vědí obyvatelé Turnova. Někteří přišli o desítky tisíc, ti poslední dokonce o tři sta.

"Vyvrtají dírku, vezmou kleště a otočí kličkou. Trvá to jen pár vteřin a nedělá to žádný hluk. Jen trochu ta vrtačka," vysvětlil zámečník Jiří Sacher.

Prakticky jediná stopa, která po zlodějích na místě činu zůstává, je malá dírka v plastovém okně nebo terasových dveřích. "Celé vloupání je tiché a poškození ho neslyší, když v domě spí," doplnil vyšetřovatel případu.

Zloději se zaměřují hlavně na novostavby a nejvíc je přitahují hlavně satelitní městečka a čtvrti.

Související obsah

To kvůli plastovým oknům a terasovým dveřím. Z německých statistik vyplývá, že 82% vloupání do rodinných domů je právě přes tato místa. Vyšetřovatel je přesvědčený, že krádeže jsou dílem jediného gangu, který se navíc může snadno přesouvat po republice.

Podle policie lidem pomohou čtyři věci. Výměna kliček za bezpečnostní. Zapínat alarm i před spaním. Pořídit si ostrého psa. A také hlídat, co se děje u sousedů, a vše podezřelé hlásit policii.

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz