Zahraničí

Nové zemětřesení na Lomboku! Při posledním zemřelo 430 lidí

Nové zemětřesení na Lomboku! Při posledním zemřelo 430 lidí
Zdroj: Profimedia

Zemětřesení o síle 6,3 magnituda zasáhlo dnes indonéský ostrov Lombok. Podobně silné zemětřesení začátkem srpna zabilo na turisty vyhledávaném místě více než 400 lidí. Informace o dnešních obětech zatím nejsou známé.

Zem se dnes otřásla na severovýchodě ostrova. Epicentrum bylo poměrně blízko pod zemí, uvedla americká geologická služba. Informace o případných obětech zatím nejsou známy, uvedl zpravodajský web Sky News.

Zemětřesení bylo cítit v celévýchodní části Lomboku. „Vezl jsem humanitární pomoc evakuovaným lidem, když náhle vypadla elektřina a zhasla světla. Došlo mi, že je to zemětřesení,“ uvedl Agus Salim pro agenturu AFP. „Lidé začali křičet a plakat. Všichni vyšli z budov na ulici,“ dodal.

V Sembalunu se zřítilo několik budov, které byly poškozeny předchozími otřesy. „Nové zemětřesení způsobilo mezi lidmi paniku,“ uvedl mluvčí národní agentury pro katastrofy Sutopo Purwo Nugroho.

Související obsah

Otřesy byly cítit také v hlavním městě ostrova Mataram a v sousedním letovisku ostrova Bali.

Velké zemětřesení o síle 6,9 magnituda zasáhlo oblast 5. srpna. O život přišlo 430 lidí a desítky tisíc obyvatel přišly o své domovy. 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz