Policie

Cyklista se válel opilý v křižovatce. Nadýchal 3,5 promile

Velké štěstí měl cyklista, kterého našli strážníci ležícího na křižovatce ulic na Praze 5. Ten při cestě domů spadl z kola a zůstal bezvládně ležet na silnici. K tragédii tak mohlo dojít velmi snadno.

Ležícího muže na křižovatce ulic Lýskova a Kociánova v Praze si všimla autohlídka strážníku při noční službě. Kolo leželo vedle něj. "Strážníci služební auto postavili tak, aby zabránili střetu s projíždějícími vozidly a šli zkontrolovat jeho životní funkce," sdělila mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová.


Během chvíle se muž probral a začal strážníkům nadávat. Byl bez přilby a na těle měl viditelné odřeniny, proto ho vyzvali, aby zůstal ležet do doby, než přijede záchranná služba. Výzvy ale ignoroval a chtěl odjet domů.

Související obsah


Pětatřicetiletý muž strážníkům sdělil, že ho žádné auto nesrazilo a jenom jel z Třebonic domů, upadl a víc si nepamatuje. Jelikož byl z cyklisty silně cítit alkohol, provedli u něj strážníci dechovou zkoušku. Ta se jim podařila až na několikátý pokus a ukázala 3,5 promile. "Vedle záchranné služby hlídka městské policie přivolala také kolegy z dopravní policie," dodala Seifertová.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz