Zdravotnictví

Dotazník spokojenosti: Ministr zjišťuje názory na zdravotnictví!

Dotazník spokojenosti: Ministr zjišťuje názory na zdravotnictví!
Zdroj: Profimedia

Jestli jste sestřička, záchranář nebo jiný nelékařský pracovník ve zdravotnictví, zpozorněte! Ministerstvo zdravotnictví totiž chce vědět, jak jste v práci spokojení. Chce tak přijít na základní problémy, které tyto profese trápí a předat tyto podněty zdravotnickým zařízením.

"Zpětná vazba z terénu je pro nás nesmírně důležitá. Rozhodli jsme se proto provést vlastní dotazníkové šetření a nespoléhat na průzkumy a informace od jiných subjektů. Doufám, že se do průzkumu zapojí maximum respondentů," uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.


Dotazník najdete ZDE, dostupný bude po dobu dvou měsíců - tedy až do druhé poloviny října. K dispozici je také v samotných zdravotnických zařízeních a na facebooku ministerstva.


Vyjádřit se v něm můžete k pracovním a platovým podmínkám, faktorům, které ovlivňují vaši spokojenost na pracovišti nebo můžete uvést důvody, proč byste zaměstnání případně chtěli opustit. Všechny odpovědi budou anonymní.

Související obsah

Dotazník je určený pouze pro nelékařské profese - tedy zdravotní sestry, záchranáře, sanitáře, ošetřovatele, fyzioterapeuty, zdravotnické asistenty, apod. Jestli spadáte mezi nelékařské profese, si ověřte ZDE


"Velmi se těším na výsledky šetření. Očekávám, že od respondentů získáme nové informace a podněty, které přispějí ke zlepšení pracovních podmínek a k větší pohodě zdravotníků na pracovišti," dodal Vojtěch.


Dotazník podle ministerstva vznikal v posledních měsících mimo jiné i z podnětu široké odborné veřejnosti a samotného personálů nemocnic a dalších zdravotnických zařízení. Jeho vyhodnocení má probíhat jak průběžně, tak po skončení samozřejmě i celkově.


Z průzkumu má vzniknout strategický dokument, který ministerstvo předá jednotlivým zdravotnickým zařízením. Jestli ale někdo bude dohlížet na plnění doporučení v dokumentu, už ministerstvo neuvedlo.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz