Grilování

Jak grilovat s dětmi hravě a zdravě. Jde to jednoduše!

Jak grilovat s dětmi hravě a zdravě. Jde to jednoduše!
Zdroj: Getty Images

Jídlo venku děti milují snad ještě víc než dospělí. Fascinuje je proces vaření, připadá jim tajuplný a kouzelný. Málokterý prcek takovému lákadlu odolá. Vyjděte vstříc dětské zvědavosti a zapojte malé pomocníky do příprav přiměřeně jejich věku a schopnostem.

I na grilu patří některá jídla mezi favority, zatímco jiná nekompromisně skončí v kategorii blé. Vybrali jsme pro vás hned několik receptů, které budou zabírat u dětí a dospělí si je snadno přikoření, aby dostaly potřebný říz.

5x to nejlepší z grilu pro děti

1. Měkké maso a kost do ruky
Hovězí steaky děti neocení. Vsaďte raději na drůbeží nebo rybí maso, případně vepřovou krkovičku. Nejvíc ale budou bodovat kuřecí paličky, jsou šťavnaté a nepotřebují ani moc kořenit. Pokud chcete mít jistotu, aby nebyly u kosti syrové, předpečte je v troubě.

2. Mini burgery akorát do ruky
Malým rošťákům se určitě zalíbí, že je můžou popadnout do ruky a utíkat za dalším dobrodružstvím.

3. Špízy z růžové ryby
Maso z lososa mají děti rády, protože má jemnou chuť a žádné kosti. Stačí střídavě na špejli napíchat kostky rybího masa a plátek citronu přeloženého na polovinu, osolit, opepřit a šup s tím na gril.

4. Pečený kukuřičný klas.
Úplně stačí dochutit jen máslem s trochou soli. I malé děti zvládnou okusovat kukuřici vcelku a pokud ne, odkrojte zrníčka nožem a snědí je lžičkou.

5. Zdravější dětský hot dog
Další z kategorie jídel do ruky udělejte pro děti ve zdravější verzi se skvělou rajčatovou salsou.

6. Voňavá pizza z grilu
Jestli máte gril s plátem nebo plotýnkou, ugrilujte si s dětmi mini pizzy. Naslano se šunkou a baby špenátem nebo i sladkou s ricottou a grilovaným ovocem. Nektarinky, meruňky nebo broskve opečte samostatně, pak nakrájejte a ozdobte jimi pizzu.


Dneska vařím já, maminko!
Jednoduché recepty na gril jsou ideální cesta jak nadšené malé kuchaře naučit připravovat si vlastní jídlo. Tedy s láskyplným dozorem dospělých, kteří se postarají o záležitosti kolem ohně.

I menší děti samy zvládnou napíchat různé ovocné a zeleninové špízy. Připravte jim základní suroviny a kombinování nechte na nich. S radostí umotají alobalové balíčky na opékání brambor, batátů nebo i ovoce.

Ty větší zapojte do stavění burgerů, protože oni sami nejlíp vědí, jak jim to bude chutnat. Nechte na nich i přípravu náplně, krájení zeleniny nebo míchání. A pitný režim se bude hned lépe dodržovat s vlastnoručně vyrobenou limonádou, třeba z třešní nebo okurek.

Související obsah


Zlatá pravidla grilování s dětmi

Aby všechno proběhlo jak má, vyplatí se dodržovat těchto pár šikovných doporučení.

1. Bezpečnost především
Bez ohledu na to, jak šikovné a zodpovědné jsou vaše děti, nikdy jim nedávejte na starost obsluhu grilu ani je nenechávejte u zapáleného grilu samotné.

2. Jen to nejzdravější
Pro děti volte lehká a málo tučná jídla, která nebudou trávit dlouhou dobu nad ohněm. Bez připálené mastnoty a připečených kousků.

3. Nesolte, raději bylinkujte
Na ochucení jídla používejte minimum koření a soli. Pomohou vám bylinky, které dokážou dodat dostatek chuti. Více informací najdete zde

4. Dobře propečené
Maso pro děti připravujte dobře propečené. Pokud chcete mít jistotou hlavně u kuřecího masa na kosti, dejte je předpéct do trouby. Na grilu už se jenom dopečou dokřupava.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz