Nehoda

V ostravské zoo havaroval vláček. Uvízlo pod ním i malé dítě!

V ostravské zoologické zahradě havaroval v úterý po poledni výletní vláček. Soupravě údajně selhaly brzdy a vagónky vlaku se následně převrátily. Čtyři lidé utrpěli zranění a byli převezeni do ostravské nemocnice. Případem se zabývá policie.

"Nehoda se stala mimo návštěvnickou trasu, za volantem seděl řidič, který má s vláčkem zkušenosti. Šlo o soukromou akci," řekla mluvčí ostravské zoo Šárka Nováková.

K nehodě mělo dojít ve chvíli, kdy turistický vláček sjížděl z kopce. Podle výpovědí svědků začal náhle zrychlovat, následně vyjel mimo cestu a havaroval, uvedl mluvčí ostravské policie Richard Palát.

Související obsah

Zranění utrpěli čtyři cestující. Čtyřicetiletého muže a desetileté dítě svědci události vyprostili zpod vláčku ještě před příjezdem záchranné služby.

"Oba byli při vědomí, zraněný muž si stěžoval na bolest v oblasti hrudníku, chlapec měl bouli na hlavě a udával bolest hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné pomoci byli oba převezeni do ostravské fakultní nemocnice a předáni zdravotníkům na oddělení Urgentního příjmu," uvedl mluvčí ZZS MSK Ladislav Lang.

Záchranáři ošetřovali ještě další dvě osoby. Sedmadvacetiletá žena utrpěla povrchové zranění v oblasti stehna a bérce dolní končetiny a pětiletá dívka si stěžovala na bolest kotníku. Obě záchranáři také převezli do Fakultní nemocnice v Ostravě.

Sedmdesátiletý řidič uvedl, že soupravě selhaly brzdy. "Nyní zkoumáme, zda nehodu skutečně zavinila technická závada," dodal Palát. Policie případ kvalifikovala jako ublížení na zdraví z nedbalosti. Je možné, že jej však překvalifikuje na obecné ohrožení z nedbalosti.

ČTĚTE TAKÉ:

Letní sporty: jaké úrazy hrozí a co dělat, když se poraníte
Pozor na dětské úrazy, září je krizový měsíc!

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz