Pardubický kraj

Drsné záběry z Pardubicka: Muž má 24 psů. Navzájem se trhají!

Psi, kteří se mezi sebou zabíjejí, utíkají a hlukem obtěžují sousedy. Taková situace je v Brozanech na Pardubicku. Dvacet čtyři psů má na svém pozemku muž, kterého už policisté začali vyšetřovat kvůli možnému týrání.

Záběry, které natočili v dubnu svědci, jsou tak brutální, že je tak, jak byly pořízeny, není možné zveřejnit. Menší pes neměl žádnou šanci útok odvrátit. Strážníci se pomocí odchytových tyčí snažili zvíře zachránit. "Vytáhli jsme psa ven, ale bohužel bylo už pozdě," informoval TV Nova strážník městské policie Pavel Štegl.
 

Veterináři vyhodnotili, že majitel měl udělat všechno proto, aby se agresivní psi k sobě vůbec nedostali. Podle úřadů jde o týrání zvířat a jejich závěry se už zabývá policie. "V případě odsouzení hrozí pachateli až dvouletý trest odnětí svobody," uvedl policejní mluvčí Jiří Tesař.
 

Inspektoři zjistili, že muž chová 24 psů a ani jeden není očkovaný proti vzteklině. Žijí v takových podmínkách, že by se mohli lehce zranit.
 

"Je povinností chovatele zabezpečit ten chov tak, aby psi byli v pořádku. Majiteli hrozí pokuta až do půl milionu korun," řekl mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček. Žádné nebezpečné předměty ale majitel dosud neodstranil. Zahrada je plná drátů a rezavých plechů. Tam, kde psi vbíhají do zanedbaných přístřešků, trčí kusy železa.
 

"Jednou byli i u mě na zahradě, má špatný plot," řekla televizi Nova sousedka majitele.


Související obsah

"Pokud ta smečka potká při svých toulkách třeba dítě, je vnímáno jako slabší kus, tak může dojít k tomu, že zaútočí. Děti se chovají nestandartně a ti psi neumí číst jejich chování," uvedl kynolog Jan Doucha.
 

Státní veterinární správa tvrdí, že chovatel příliš nespolupracuje. Když na místo inspektoři jeli udělat kontrolu, asistovat jim musela policie.
 

sei, Petr Brzek, TN.cz

K tématu Pardubický kraj

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz