Střelec

Prohrál zápas a začal střílet, popsali svědci masakr na Floridě!

Měla to být neděle plná her a zábavy. Místo toho se turnaj ve floridském městě Jacksonville změnil bez varování v masakr. Střelbu vyprovokovala prohra v počítačové hře. Zhrzený soutěžící zabil dva lidi, pak zbraň obrátil proti sobě. Svědci popsali, jak těsně unikli smrti.

Střelcem je podle dostupných informací čtyřiadvacetiletý David Katz, který do Jacksonville přijel na videoherní turnaj v americkém fotbalu.

Podle svědků ovšem mladík neunesl, že prohrál, ozbrojil se a pak začal do dalších hráčů střílet. Loňský ročník turnaje údajně vyhrál.

Jako jeden z prvních o chvílích hrůzy promluvil Drini Gjoka. "Měl jsem neuvěřitelné štěstí. Jedna z kulek mě zasáhla do prstu na noze," popsal Gjoka na twitteru, upozornil portál rt.com.

Obrovskou klliku měl i svědek, kterého vyzpovídaly Fox News. Ten uvedl, že Katz začal opravdu střílet poté, co prohrál jeden virtuální zápas.

Dotyčný byl zrovna venku a telefonoval, když se ozvaly první výstřely. Pak už sledoval, jak se další lidé snaží z místa uprchnout, jeho nevyjímaje.

Ryan Aleman, který na turnaj přijel z Texasu, uvedl, že když se začalo střílet, ukryl se na toaletě. "Těch výstřelů bylo strašně moc, kolem dvaceti. Pořád jsem v šoku, skoro nemůžu mluvit," cituje Alemana CNN.

Celkem v Jacksonville zemřeli tři lidé včetně střelce, který spáchal sebevraždu. Dalších jedenáct lidí se zranilo.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz