Domácí

Evakuace na Smíchově! Policisté hledali bombu dlouhé hodiny

Evakuace na Smíchově! Policisté hledali bombu dlouhé hodiny
Zdroj: TN.cz

Nákupní centrum na Smíchově se muselo v pondělí odpoledne evakuovat. Anonym zde nahlásil bombu. Na místě zasahovaly složky Integrovaného záchranného systému, pyrotechnik i hasiči, hledání trvalo až do nočních hodin.

V pondělí odpoledne nahlásil anonym uložení nástražného výbušného systému v nákupním centru OC Smíchov. Na místo vyjely složky Integrovaného záchranného systému, pyrotechnik i psi cvičení na vyhledávání výbušnin.

Na místo vyrazily také dvě jednotky hasičů, které na žádost policie pomáhaly pyrotechnikům.

Z bezpečnostních důvodů byla uzavřena ulice Plzeňská od Anděla ve směru na Řepy a ulice Stroupežnického. Provoz hromadné dopravy byl kolem šesté částečně obnoven, omezení přetrvávalo v zastávkách tramvají na ulici Plzeňské a v ulici Stroupežnického, autobusové linky oboustranně projížděly.

"Zatím nedokážeme odhadnout, jak dlouho to bude trvat. Čekáme na pokyny policie," řekla pro TN.cz Aneta Řehková, tisková mluvčí Dopravního podniku hl. m. Prahy. Provoz byl zcela obnoven až po deváté hodině.

Městská část Prahy 5 na svém facebookovém profilu uvedla, že anonym ohlásil výbuch na 18 hodinu.

Lidé se dlouho snažili vjet do garáží nákupního centra, před kterým se díky tomu tvořily kolony. Právě v garážích měla většina zákazníků svá auta, do kterých se během evakuace nemohli dostat.

Až před půl desátou večer policie celou akci ukončila. "Žádný nástražný výbušný systém policisté na Smíchově nenašli. Na místě se vše vrací do normálu. Kriminalisté teď budou pátrat po pachateli trestného činu šíření poplašné zprávy," potvrdili policisté na sociálních sítích.

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz