Hasiči ze Zábřeha i širokého okolí se v sobotu rozloučí se svým kolegou, který zemřel při autohavárii při cestě k zásahu. Poslední sbohem mu dají 1. září ve 12:30 hodin v kostele svatého Bartoloměje v Zábřehu. Jiří Rýznar zemřel ve věku 57 let.
"Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje ztratil zkušeného kolegu, který vždy byl vzorem a autoritou pro ostatní hasiče. Nprap. Jiří Rýznar svým aktivním přístupem přispíval k motivaci mladších kolegů, kterým ochotně a rád předával vlastní zkušenosti. Díky své klidné a rozvážné povaze byl v kolektivu mezi hasiči velmi oblíben," stojí ve zprávě olomouckých hasičů.
Zesnulý Rýznar strávil u hasičů dlouhých 29 let. Od roku 1997 působil jako velitel družstva na stanici v Zábřehu. Hasičům zasvětil celý svůj život - nejenže aktivně pracoval, patřil i k dobrovolným hasičům v oblastech zásahové jednotky a občanského sdružení.
Tragédie zasáhla hasičský sbor v pátek vpodvečer. Cisterna, která vyjela k dopravní nehodě, při které byly zraněni čtyři lidé, havarovala. Mimo jednoho úmrtí došlo i k vážnému zranění dalšího člena hasičské jednotky. Hasiči se pro něj i jeho těžce zraněného kolegu chystají vyhlásit veřejnou sbírku.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz