Zahraničí

Plány nezjistitelných 3D zbraní jsou online. I přes zákaz soudu

Plány nezjistitelných 3D zbraní jsou online. I přes zákaz soudu
Zdroj: Profimedia

Jen chvíli před spuštěním veřejné distribuce souborů pro výrobu zbraní tisknutelných na 3D tiskárně americký soud v Seattlu rozhodl o jejím dočasném zablokování. Majitel se ale i přes zákaz soudu nyní rozhodl, že bude návrhy šířit.

Společnost Defense Distributed chtěla plány uveřejnit už začátkem srpna, úřady USA tento krok schválili už v červnu. Pak ale přišlo rozhodnutí soudu, které distribuci plánů opět odsunulo.

Společnost se ale podle agentury AP rozhodla, že bude plány šířit i přes rozhodnutí soudu. Majitel Cody Wilson se rozhodl, že bude plány prodávat, původně je sdílel zdarma.

Díky tomu, že si je lidé koupí za jakoukoliv cenu, tak vlastně majitel neporuší rozhodnutí soudu, uvádí AP.

Nákresy pro tisk plastové poloautomatické pušky už se jednou na internetu objevily, společnosti bylo ale jejich šíření následně zakázáno. Až po několikaletém sporu byla distribuce opět povolena, nicméně i toto rozhodnutí napadlo u soudu osm demokratických prokurátorů, který volnou distribuci opět odložil.

Související obsah

Politici totiž považují jednání společnosti Defense Distributed za ohrožení bezpečnosti Spojených států, podle nich se mohou zbraně dostat snadno do rukou zločinců. Většina lidí argumentuje tím, že se zbraně nedají dohledat.

Na reportáž TV Nova o rozhodnutí soudu ze začátku srpna se podívejte zde:


 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz