Autoškola

Smrti v autoškole se dalo zabránit! Komisař dívce nepomohl a utekl

Smrti v autoškole se dalo zabránit! Komisař dívce nepomohl a utekl
Zdroj: TV Nova

Dalo se smrti 18leté Angeliky zabránit? Dívka zemřela při zkoušce v autoškole, když vůz na přejezdu smetl vlak. Komisař stihl vystoupit a snažil se vlak zastavit, to se ale nepovedlo. Vyšetřování přitom ukázalo, že mohl Angeliku zachránit.

Polskem otřásla tragédie, která se stala ve čtvrtek na železničním přejezdu v Nowém Targu na jihu země. 18letá Angelika P. skládala zkoušku v autoškole, když přes přejezd přejížděla. Nedokázala zastavit před ním a vjela přímo pod kola vlaku.

Komisař Edward R., který dívku zkoušel a měl v podobných případech tragédii zabránit, z auta unikl a začal na strojvedoucího mávat. Podle novinářů polského portálu Fakt přitom měl nejméně 37 sekund na to, aby dívku zachránil.

Z místa, kde měla dívka správně zabrzdit, je vlak na obzoru vidět právě 37 vteřin předem. Instruktor ale nepomohl Angelice zastavit, přestože měl dostatek času. Poté, co vjela na přejezd a motor jí "chcípl", znovu jí nepomohl nastartovat ani se z auta dostat.

Související obsah

Na poslední chvíli se dívce podařilo opět nastartovat a rozjet, jenže už bylo pozdě. Vlak se přiřítil zprava, kde původně seděl komisař, a vůz celý zdemoloval. Dalších sto metrů ho pak před sebou tlačil. Angelika podlehla zraněním v nemocnici.

Případem už se zabývá policie, podle polské veřejnosti i některých odborníků by měl být obviněn právě komisař Edward. "Za dívku, která absolvovala zkoušku, aby získala řidičský průkaz, totiž nesl zodpovědnost," uvedl policejní důstojník Mariust Wojcik.

Podívejte se na reportáž TV Nova:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz