Domácí

Rovnou střílet, psala žena dětem na facebooku. Hrozí jí 3 roky

Rovnou střílet, psala žena dětem na facebooku. Hrozí jí 3 roky
Zdroj: Hatefree.cz/denik.cz

Mladou ženu z Tachova čeká soud ve spojitosti s nenávistnými komentáři pod fotkou teplických prvňáčků.

„Ve věci byla dne 29. srpna podána obžaloba,“ sdělil České televizi tachovský státní zástupce Ondřej Wendler. Podle deníku Právo se jedná o šestadvacetiletou Romanu L. z Tachova.

Ženě hrozí za trestné činy násilí proti skupině obyvatel a podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo k omezování jejich práv a svobod až tři roky vězení.

Případ se stal loni v listopadu. Teplický deník vydal v rámci seriálu „Moje první tablo“ fotku teplických prvňáčků, kteří byli z velké části romského a arabského původu. V reakci na to zaplavily sociální sítě vulgární a nenávistné komentáře. "Tam by sednul granát jak prdel na prkýnko," psal jeden z komentujících. "ZŠ Plynárenská, řešení se přímo nabízí," přidal se další.

Související obsah


V případu byli celkem tři podezřelí. Jeden z nich se trvale zdržuje mimo republiku, u muže z Frýdecko-Místecka státní zástupce trestní stíhání podmíněně zastavil.

Našli se ale také lidé, kteří se za třídu postavili. Ze sbírky uspořádané organizací ROMEA si ředitelka školy převzala 225 tisíc korun, které škola využila na různé školní potřeby i na výlet do zoo nebo návštěvu divadla.

rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz