Zpravodajství

Svodidlo vymrštilo auto do vzduchu, po kotrmelci skončilo na střeše

Vážně vypadající nehodu řešili v noci na pátek policisté v pražském Suchdole. Řidič Citroenu tam najel na zkosenou část betonového svodidla, která vůz katapultovala do vzduchu. Auto se pak převrátilo a zůstalo vězet na střeše několik desítek metrů od místa nárazu.

Nehoda se stala v noci na pátek na Brandejsově náměstí v Suchdole. Řidič se svým citroenem mířil po půlnoci po Kamýcké ulici do centra města, když zatím z nezjištěných příčin najel na betonová svodidla oddělující od sebe jízdní směry.

První díl betonového hrazení, který má zkosený profil zafungoval jako skokanský můstek. Po něm se auto zvedlo od země a po několika rotacích skončilo asi padesát metrů dál převrácené na střeše.

V autě jel pouze řidič, který při havárii utrpěl zranění, se kterými byl záchrannou službou převezen do nemocnice. Proč s autem najel na svodidlo, zatím není jasné. Jestli je za nehodou mikrospánek, nepozornost nebo nepřiměřená rychlost ukáže až vyšetřování. Dechová zkouška u něj údajně neprokázala požití alkoholu před jízdou.

Na místě museli zasahovat i dvě jednotky hasičů, kteří pomocí lan a navijáků dostali převrácené auto zpátky na kola. Kromě úklidu trosek auta likvidovali sorbentem provozní kapaliny, které z převráceného a silně poškozeného auta vytekly. Průjezd místem nehody řídili po dobu vyšetřování kyvadlově policisté.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz