Zahraničí

Pašeráci našli novou trasu do Evropy. Migranti plují z Tuniska

Pašeráci našli novou trasu do Evropy. Migranti plují z Tuniska
Zdroj: Profimedia

Před pár dny Itálie vyřešila problém s uprchlíky z lodi Diciotti a už čelí dalšímu náporu. Pašeráci objevili novou trasu, která vede přes Tunisko.

Přes Libyi se nelegální migranti do Evropy už jen tak nedostanou. Libyjská stráž plní dohodu s Itálií a hlídá pobřeží kvůli pašeráckým člunům.

Problém se tím však nevyřešil, neboť pašeráci našli skulinu, a tak se u italského pobřeží začaly objevovat malé čluny s imigranty. Informovaly o tom italský listy La Repubblica a AgrigentoNotizie.

K ostrovu Lampedusa dorazila skupina 66 migrantů z Afriky, u Kalábrie se zase objevilo 32 migrantů z Pákistánu a Bangladéše.

Země, z nichž přicházejí, jsou podle EU bezpečné. Jedná se tedy o ekonomické migranty, nikoliv o lidi, kteří prchají z válečných oblastí.

Související obsah

Tito lidé mají jen velmi malou šanci, že získají v Evropě azyl. Pašerácké čluny jsou však malé a nenápadné, proto je těžké je zachytit. Díky tomu se mohou migranti vylodit v Itálii nelegálně bez povšimnutí místních úřadů.

Starosta Lampedusy Salvatore Martello ze situace viní italskou vládu, která podle něj věnuje pozornost pouze velkým plavidlům a malé čluny ji nezajímají. Na ostrově se tak podle něj vyloďují desítky až stovky imigrantů denně.

"Nechápu, proč se mlčí o tom, co se tady děje. Kolem Diciotti bylo velké haló, přitom šlo jen o 170 migrantů. Tady mluvíme až o stovkách denně a ministerstvo vnitra nereaguje. Neodpovídá na otázky, nedává nám žádné informace," uvedl Martello.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz