Kráva

Neznámý gang zabil krávu, maso si odvezl. Škody jdou do tisíců

Kriminalisté z České Lípy vyšetřují případ, který se na Liberecku objevoval naposledy v 90. letech. Neznámý gang pachatelů tam přímo na pastvě zastřelil krávu, na místě ji odborně vykostil a maso odvezl. Farmáři teď doufají, že se objeví někdo, kdo pachatele na místě zahlédl.

Podle svědků se to stalo za bílého dne a navíc přímo u frekventované silnice. Členové gangu si počkali na žíznivý dobytek u napaječky. Tam krávu několika střelami do hlavy usmrtili. Pak zvíře zapřáhli za auto a chtěli odtáhnout, jenomže kráva byla těžká a tak ji začali porcovat přímo u silnice.

Když maso ořezali, odvlekli zbytek na odlehlejší místo, kde zvíře otočili a pokračovali v bourání masa. Farmáři se domnívají, že pak skončilo v některé z restaurací. Majitel farmy si podle policejní mluvčí Vlasty Suchánkové vyčíslil ztrátu na 28 tisíc korun.

Tento druh kriminality byl rozšířený v 90. letech minulého století. Že se znovu objevil po dvacetii letech, je záhada. V každém případě šlo prý o profesionály, kteří mají s porážkou zvířat zkušenosti.

Ivan Berka/ nor, TN.cz

K tématu Kráva

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz