Tělo

Nepoznáváte ji? Policie našla lebku ženy, neví se, o koho jde

S žádostí o pomoc se na jihočeské policisty obrátili jejich němečtí kolegové. Už od loňského února vyšetřují záhadný nález lebky nedaleko Řezna v lesíku Keilstein. Žena zemřela podle kriminalistů v polovině 60. let. Narodit se měla mezi lety 1942 a 1944 a vyrůstat na české nebo německé straně Šumavy.

Lebku našli u Řezna (Regensburg) na počátku února 2017. I přes rozsáhlou pátrací akci se zatím německým policistům nepodařilo najít žádné stopy, které by pomohly objasnit, kdo v lese u města zemřel a jak. Policejní prezídium pro Horní Falc teď o pomoc požádalo i českou stranu.

"Kriminalisté z Řezna kontaktovali vědce z Ústavu soudní medicíny Mnichov a také ze Svobodné univerzity Amsterdam s podnětem na rekonstrukci měkkých tkání lebky. Také vědce požádali o zjištění co největšího množství informací k neznámé," prozradil mluvčí jihočeských policistů Jiří Matzner.

Podle znalců patřily pozůstatky ženě, která se měla narodit v letech 1942 až 1944 a zemřela někdy v letech 1963 až 1968. Dětství měla strávit na Šumavě, ať již na české nebo německé straně. A poslední léta života prožila pravděpodobně v Řezně.

Související obsah

Vědci sestavili pravděpodobnou podobenku ženy, jak měla vypadat krátce před smrtí. Na první pohled patrný je výrazný nos. Podobiznu udělali vědci bez vlasů, protože k těm ani k postavě ženy nemají žádné vodítko.

"Jakékoliv informace je možné sdělit policistům na lince 158, nebo přímo německým kriminalistům telefonicky na čísle: 0049 941 506 2888," dodal Matzner.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz