Dovolená

Zimní zájezdy jsou za babku! A zalyžovat si můžete s olympioniky

Zimní zájezdy jsou za babku! A zalyžovat si můžete s olympioniky
Zdroj: Thinkstockphotos

Moře ještě ani nevychladlo a cestovní kanceláře už vyhlížejí zimu. A není divu, právě po letních prázdninách si lidé nejčastěji kupují lyžařské zájezdy. Zimní sporty jsou mezi českými klienty rod od roku populárnější, proto se naprostá většina zájezdů prodá už během podzimu.

Cestovní kanceláře stále častěji nabízí komplexní zážitek složený nejen ze samotného ylžování, ale i bohatého doprovodného programu. Klienti se totiž chtějí bavit i poté, co se lanovky a vleky zastaví. Například cestovní kancelář Fischer na letošní zimu připravila celou řadu doprovodných akcí s kulturním nebo sportovním zaměřením.

"Chceme, aby klient, který si u nás koupí ubytování a skipas, dostal ještě něco navíc. Chystáme třeba exhibiční hokejový zápas za účasti Dominika Haška, lyžování s olympijskou vítězkou Evou Samkovou, fitness týden s Hankou Kynychovou, koncert Milana Peroutky nebo testování stovek lyží světových značek. Čeští klienti jsou už roky zvyklí na lyžování v Alpách a tamní střediska se pro ně stávají standardem. Doprovodným programem chceme jejich zážitek posunout na další úroveň. Standardem jsou pro nás i dětské kluby, ve kterých se děti učí správně lyžovat s proškolenými instruktory a večer se jim o zábavu postarají animátoři," vysvětluje Jiří Jelínek, výkonný ředitel FISCHER GROUP.

Září a říjen jsou z hlediska prodejů zimní dovolené vůbec nejsilnější měsíce. V rozhodování klientů hrají roli hlavně dva základní faktory – cena a kapacita. "Klienti, kteří koupí zájezd do konce září, dostanou až 15% slevu z ceny zájezdu a navíc si budou vybírat z té nejširší nabídky. Do italských, rakouských nebo francouzských středisek chce během pár zimních měsíců vyrazit klientela z celé Evropy. Ubytovací kapacity se ale v horských střediscích nenavyšují tak rychle jako počty klientů, proto je potřeba rezervovat i s několikaměsíčním předstihem,“ říká Jelínek.

Související obsah

Týdenní pobyt s polopenzí v rodinném hotelu v italském středisku Santa Caterina pro dva dospělé a dvě děti (do 8 let) se dá letos pořídit od 13 450 Kč včetně skipasů na 6 dní. Cestovní kanceláře na hory každoročně odvezou statisíce klientů. Nejčastěji míří na italské a rakouské sjezdovky.

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz