Zahraničí

Luxusní jachta shořela před zraky Čechů, na palubě bylo 13 lidí

Páteční plavba výletní jachty kolem chorvatského pobřeží skončila nešťastně. Padesát metrů od pobřeží plavidlo zachvátily plameny, zatímco se na palubě nacházelo 13 pasažérů. Mezi prvními byli na místě požáru čeští filmaři Pavel Kopp a Adam Parma.

Čtyřicetimetrová jachta "Kanga" se plavila pod maltskou vlajkou zhruba 50 metrů od pobřeží chorvatského poloostrova Pelješac. Na palubě bylo 13 lidí - devět cestujících a čtyři členové posádky. "Na jadranském moři u poloostrova Pelješac vzplála v plamenech a hustém dýmu luxusní zbrusu nová jachta Kanga," popisují Češi okamžiky, kdy spatřili plavidlo v jedom ohni. 

Policie obdržela informace o požáru v 8:30 a na místo ihned vyrazili hasiči a záchranáři, kteří se k jachtě dopravili na lodi. Hasičské jednotky se kromě hašení požáru snažily zabránit také potopení jachty. "Posádka se zachránila a odjela na záchraném člunu, na místo přijela pobřežní hlídka, policie a hasiči, kteří s plameny bojovali," popisují Češi drama na palubě jachty.

Záchranáři evakuovali pasažéry do bezpečí. "Nikdo nebyl zraněn. Všichni lidé jachtu bezpečně opustili," řekl deníku Dnevnik mluvčí chorvatské policie.

Související obsah


Na místo dorazily i specializované jednotky kvůli riziku znečištění moře v případě úniku paliva. Podle kapitána 40metrové jachty je v nádrži zhruba 40 tun nafty. Momentálně probíhá vyšetřování příčiny požáru.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz