Miss

Revoluce v soutěži krásy! Missky už budou bez plavek

Organizátoři prestižní soutěže krásy, Miss America, vyjádřili podporu kampani proti sexuálnímu obtěžování žen MeToo a vůbec poprvé v historii klání z něj vypustili promenádu v plavkách. Místo fyzických předností se tak posuzovala hlavně inteligence a osobní kouzlo finalistek.

Ladné křivky, dlouhé, štíhlé nohy, pevná postava - tyhle fyzické přednosti mohli ještě před rokem při promenádě v plavkách obdivovat diváci americké soutěže krásy Miss America. Letos se kvůli porotě, která oblíbenou disciplínu zrušila, nedočkali.

V boji o korunku královny krásy se tentokrát cenily jiné vlastnosti dívek – talent, šarm a hlavně inteligence.

"Jsem ze státu, kde se nachází 84 procent veškeré pitné vody v USA, žádná ale nezbývá na jeho obyvatele," řekla Miss Michiganu Emily Siomová.

Promenádu v plavkách, která měla v soutěži krásy své nezastupitelné místo od roku 1921, organizátoři zrušili kvůli loňské kauze spojené s bývalými porotci. Ti si mezi sebou vyměňovali e-maily, v nichž dívky častovali nemístnými poznámkami o jejich fyzickém vzhledu.

Vítězce letošního ročníku Nie Franklinové tahle radikální změna přišla vhod - mohla se prý před soutěží aspoň pořádně najíst. České missky jsou ale jiného názoru - promenáda v plavkách, podle nich, do soutěže prostě patří.

Související obsah

"Soutěž krásy má být soutěž krásy. A myslím si, že k tomu prostě patří ta promenáda v plavkách. Ta dívka by měla být kompletní, měla by mít krásnou postavu," řekla Aneta Vignerová.

Souhlasí i Andrea Bezděková. "Já si myslím, že každá soutěž krásy je hlavně show a myslím si, že toto je nedílnou součástí toho finálového večera. Nevnímám na tom nic vulgárního a pobuřujícího," dodala Bezděková.

O prestižní titul Miss America 2019 se letos ucházelo 51 žen. Že se kategorie, oblíbená hlavně mezi mužským publikem, ruší, organizátoři oznámili v červnu po vypuknutí aféry.

vbo, Petra Matýsková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz