Zajímavosti

Pohřebáci nechali mrtvolu v autě a šli se bavit na festival

Pohřebáci nechali mrtvolu v autě a šli se bavit na festival
Zdroj: Profimedia

Australská pohřební služba rozzuřila rodinu zemřelé seniorky. Majitelé totiž nechali mrtvé tělo v autě, zatímco šli na festival. Brání se, že neudělali nic špatného.

Judith Newmanová zemřela v pečovatelském domě v pátek v noci. Manželé Goatersovi, kteří provozují pohřební službu, ji sice vyzvedli, do márnice se však tělo nedostalo - zůstalo ležet celou noc v autě na dvoře. "Než jsme odešli, tak byla puštěna klimatizace. Bez chlazení v autě vydrží tělo osm hodin," hájí se manželé.

Tělo bylo do márnice transportováno až později odpoledne. Pohřební služba trvá na tom, že neudělala nic špatného a namítá, že tělo zůstalo v dobrém stavu.

Dcera mrtvé seniorky je ale pobouřená. "Není tu žádný respekt. Vůbec nedokážu pochopit, že ji nechali na dvoře a šli si na festival," uvedla.

"Maminka si předplatila 6,5 tisíce na pohřeb," dodala. Manželé, kteří pohřební službu provozují si peníze vzali, dokonce si účtovali několik set dolarů navíc za bohoslužbu. K zemřelé se však zachovali nedůstojně.

Související obsah

V Austrálii neexistuje žádný orgán, který by reguloval pohřební služby. Může je provozovat v podstatě kdokoliv, není potřeba žádná kvalifikace ani licence. Majitelé už pohřební službu neprovozují.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz