Pád z okna

Tragédie na Hodonínsku. Z okna v pátém patře vypadl chlapeček (†3)

Tragédie na Hodonínsku. Z okna v pátém patře vypadl chlapeček (†3)
Zdroj: TV Nova

Velká tragédie otřásla ve středu Veselím nad Moravou na Hodonínsku. Z okna bytu v pátém patře vypadlo ráno dítě. Tříletý chlapeček pád i přes veškerou snahu záchranářů nepřežil. Tragédii vyšetřují policisté.

Hlášení o tragédii dostali záchranáři před osmou hodinou ranní. "Dostali jsme informaci o pádu asi tříletého dítěte z okna panelového domu ve Veselí nad Moravou. Po příjezdu na uvedenou adresu jsme zjistili, že dítě vypadlo z pátého patra a následky jsou bohužel tragické," uvedla mluvčí hodonínských policistů Lenka Drahokoupilová.

Oživovat se chlapce snažili svědci a následně i záchranáři. Na místo letěl i záchranářský vrtulník. Ten se ale bohužel vracel prázdný. Lékař musel na místě konstatovat smrt.

Matka, která má podle deníku Blesk ještě jedno školou povinné dítě, se zhroutila. "Na místo jsme vyslali i policejního krizového interventa, aby rodině poskytl akutní psychologickou pomoc," dodala policejní mluvčí Drahokoupilová.

Související obsah

Podle deníku Blesk matka ve chvíli, kdy k tragédii došlo,  vařila. S chlapcem, který se ve vedlejší místnosti díval na pohádky, si povídala. Ten se ale zřejmě opřel o síťku v okně, která i s ním vypadla. Příčiny a okolnosti tragédie vyšetřují policisté.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz