Domácí

Otřesný nález u hraběte Czernina. Daňkům někdo uřezal hlavy!

Otřesný nález u hraběte Czernina. Daňkům někdo uřezal hlavy!
Zdroj: facebook Tomáše Czernina

V lese poblíž obce Dymokury ve středních Čechách našli lidé těla dvou zastřelených daňků. Zvířata měla uříznutou hlavu.

„Naprostý hyenismus a neúcta k živému tvoru! Normální člověk z takové trofeje radost mít nemůže,“ rozčiluje se na svém facebookovém profilu majitel dymokurských lesů a senátor za TOP 09 Tomáš Czernin ze známého hraběcího rodu.

Přiložené fotky nejsou pohled pro slabé povahy. „To není lov, to je deviace,“ kroutí Czernin nad skutkem nevěřícně hlavou. Sám je totiž vášnivým myslivcem.

Otřesné fotky okamžitě vyvolaly vlnu rozruchu i v komentářích na sociálních sítích. Komentující surový čin jednoznačně odsuzují. "Za první republiky mohl být při pychu pytlák zastřelen," připomněl jeden z diskutujících. "Toho dobytka bych trestal podle zákoníků Marie Terezie a toho ***, co si tu "trofej" pověsí na zeď a ještě se s ní bude chlubit, bych nechal půl roku starat o oboru," navrhl další muž.

Související obsah

Podle tiskové mluvčí Petry Potočné nemá nymburská policie o případu zatím žádné informace.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA přesunou malý kontingent vojáků do regionu poblíž Ruska

Americký prezident Joe Biden v pátek večer oznámil, že Washington posílí svou vojenskou přítomnost poblíž Ruska dalšími vojáky, kteří budou brzy přesunuti do zemí východní Evropy. Americký ministr obrany Lloyd Austin na pátečním brífinku řekl, že tyto jednotky budou použity k "posílení bezpečnosti v zemích NATO na východním křídle." Pentagon už dříve avizoval, že asi 8 500 amerických vojáků bylo uvedeno do "zvýšené pohotovosti", aby byli nasazeni ve východní Evropě.

Píše se na Deník.cz