Domácí

Záhadný sprejer ze Zlína: Kandidát Pirátů se přiznal a odstoupil

V průběhu měsíce srpna řešila zlínská policie případ, kdy neznámý sprejer poškodil svými výtvory fasády několika desítek domů. Způsobil tím škodu za desítky tisíc. Nyní se sám vandal přiznal na policii. K překvapení řady lidí jde o druhého muže kandidátky Pirátské strany do komunálních voleb.

Šlo o Jakuba Stackeho, dvojku ze zlínské kandidátky Pirátů. Policii se sám přiznal poté, co po něm bylo vyhlášeno pátrání. Devětadvacetiletý Pirát už svoji kandidaturu stáhnul a přislíbil úhradu vzniklých škod, v případě potřeby prý neváhá ani sám přiložit ruku k dílu a zničený majetek sám opravit.

„O odvahu v tomhle tom případě nejde, beru to jako samozřejmost,“ vyjadřuje se k nápravě škod Stacke.

Stacke budovy „zdobil“ takzvanými tagy, což jsou sprejerské podpisy. Asi největší škodu napáchal na nově natřené fasádě jednoho ze zlínských hotelů, majiteli způsobil škodu za necelých padesát tisíc.

„Mrzí mě, že stín padá i na Piráty, to jsem opravdu nechtěl. Nerad bych skrze svou osobu poškodil schopné a pracovité lidi na pirátské kandidátce,“ vyjadřuje se k případu Stacke.

„Nikdo z nich o mých nerozvážných aktivitách nevěděl a mrzí mě, že jsem své přátele vystavil takovým nepříjemnostem,” kaje se sprejer.

Související obsah

Stacke v Pirátské straně působil od roku 2013. Do roku 2014 byl předsedou krajského sdružení Pirátů ve Zlínském kraji.

„Děkuji Jakubovi, že se k činu takto důstojně postavil. Během přípravy kampaně přispěl řadou věcí. Každý si však za své jednání nese následky a musí chápat, že podobné osobní selhání nesmí být s Piráty spojováno,” říká lídr zlínské kandidátky Jiří Jaroš.

„Stacke dobrovolně stáhl svoji kandidaturu. Piráti odsuzují jakoukoli trestnou činnost. Oceňují, že se Jakub Stacke postavil ke svým činům čelem a sám se zodpovědně rozhodl kontaktovat policii a odstoupit z kandidátky,“ doplnila Sadílková. 

Sám Stacke obvinění bere jako kompletní konec své politické kariéry. Co ho vedlo k sprejování graffiti na fasády domů, nesdělil.

„Všechno chci řešit nejprve s policií, popřípadě přímo s poškozenými, do médií se k tomu prozatím vyjadřovat nehodlám," uzavřel.
 

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz