Zahraničí

Běžci při závodu šlápli do sršního hnízda. Neutekli, 18 zraněných!

Běžci při závodu šlápli do sršního hnízda. Neutekli, 18 zraněných!
Zdroj: Profimedia

Na závodníky v Polsku zaútočil roj sršňů. Zraněno bylo celkem 18 lidí, včetně jednoho dítěte. Zraněným na místě pomáhali hasiči i záchranáři. Závodu se zúčastnilo 115 lidí.

Nepříjemný závod zažili v sobotu soutěžící v Polsku ve vesnici Zełwągi u Mikołajek ve Varmijsko-mazurském vojvodství. Během závodu na ně zaútočil roj sršňů, uvedl polský deník polsatnews.pl.

Související obsah

Podle informací měl jeden ze závodníků spadnout do hnízda sršňů, kteří se rozletěli a začali útočit i na ostatní závodníky.

K místu se okamžitě sjely čtyři vozy záchranářů, dvě jednotky hasičů a 3 vozy dobrovolných hasičů. Hasiči na místě pomáhali napadeným závodníkům jejich bodnutí ochlazovat. Zraněných je celkem 18 lidí, z toho jeden člověk musel být převezen do nemocnice. Mezi zraněnými je i dítě.

Související obsah

Závodu s názvem "Běhám, protože mám rád polské vesničky" se zúčastnilo 115 lidí, z toho 28 dětí. Oblast, kde se nacházelo sršní hnízdo, byla označena a v neděli provede odborná firma zlikvidování hnízda.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Píše se na Deník.cz