Domácí

Z lidí měl podvodem vylákat až 90 milionů, málem se na to nepřišlo

Z devadesátimilionového podvodu obvinili kriminalisté jednačtyřicetiletého podnikatele z Jaroměře. Ten podle nich tuto částku vylákal ze tří poškozených. Nebýt smrti jednoho z nich, podvod by mu možná prošel.

Královéhradečtí kriminalisté podnikateli doručili obvinění z podvodu, obviňují ho z toho, že před šesti lety postupně od tří podnikatelů vylákal částku přesahující 90 milionů korun.

Paradoxní je, že přestože tento muž podnikatelům peníze nevracel, tak oni mu půjčovali opakovaně vždy po menších částkách, než se ta celková částka vyšplhala do astronomických rozměrů.

Muž podnikatelům tvrdil, že sám podniká v hutním průmyslu a že je schopný pomocí různých investic jim půjčky vrátit s navýšením několika desítek procent.

"Při jedné z půjček, která přesahovala částku jeden milion korun, sliboval zhodnocení ve výši až 48 procent.," popsala mluvčí policie Lenka Burýšková.

Související obsah

Zajímavé bylo také to, jak vše začali kriminalisté prověřovat. Poškození se totiž na policii neobrátili, přihlásila se notářka jednoho z poškozených, který před několika lety zemřel, ona začala zpracovávat jeho závěť a v účetnictví tam našla nesplacené pohledávky ve výši asi 1,7 milionu korun. Pak se ukázalo, že těch pohledávek je mnohem víc.

Kriminalisté začali vše vyšetřovat a přišli na tohoto muže, který se částečně doznal, rozhodně ale rozporuje výši celkové částky.

"Vrchní komisař obvinil jednačtyřicetiletého muže ze zločinu podvodu s trestní sazbou až 10 let," doplnila Burýšková.
 

Filip Pultar / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz