Praha

Lidé za den sesbírali 100 tun odpadu. Češi jsou "prasata", tvrdí

Celou planetu v sobotu 15. září zasáhla úklidová vlna a svět se tak postavil čelem globálnímu problému s odpady. Při Celosvětovém úklidovém dni nezahálelo ani Česko, kde se během jednoho dne podařilo uklidit neuvěřitelných 100 tun odpadu.

V rámci akce Ukliďme Česko jsme se vydali podívat na jedno z úklidových míst, na pražský Zličín. Tam se v lese nedaleko stanice metra rozkládala černá skládka. Přistavený kontejner sesbíraný odpad téměř nepojmul, 16 dobrovolníků tu uklidilo neuvěřitelných 784 kilogramů odpadu. Mezi množstvím PET lahví a dalšího odpadu našli dobrovolníci třeba i nákupní košíky nebo šperky.


"Na této akci se mi hodně líbí, že v době, kdy se tolik mluví o národnostních odlišnostech, náboženských odlišnostech a jiných mentalitách, tak tahle akce je akcí, která spojuje lidi po celém světě bez ohledu na jejich náboženské vyznání nebo kulturní background. Lidé kolem celého světa se dokázali shodnout na jedné základní myšlence, že čistý svět je dobrý svět," řekl Jan Bareš, spoluzakladatel neziskové organizace Trash Hero, která spolu s Ukliďme Česko a Českým svazem ochránců přírody sobotní úklid organizovaly.

Související obsah


K úspěchu celé akce přispělo více jak deset tisíc dobrovolníků, kterým se během jednoho dne podařilo napříč republikou sesbírat přes 100 tun odpadu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz