Domácí

Děti uvěznily plameny v hořícím domě. Zachránili je dva hrdinové!

Děti uvěznily plameny v hořícím domě. Zachránili je dva hrdinové!
Zdroj: facebook

Dům v Dolním Podluží pohltily v úterý ráno plameny, oheň se rychle rozšířil po spodním patře, v horním ale zůstaly malé děti. Kouře si všimli opraváři potrubí, kteří přispěchali na pomoc. Neváhali a pomocí žebříku dostali děti do bezpečí. Požár stál život několik zvířat, která zůstala uvnitř. Hasiči se je snažili oživovat, jejich snaha byla ale marná.

Tísňová linka přijala hlášení o požáru domu v Dolním Podluží v úterý krátce před desátou hodinou ráno. Na místo zamířili profesionální i dobrovolní hasiči z Varnsdorfu a také z Dolního a Horního Podluží.

Ještě před příjezdem hasičů si stoupajícího kouře všimli dva zaměstnanci společnosti Severočeské vodovody a kanalizace (SČVK), kteří opravovali vodovodní potrubí jen pár desítek metrů od domu. Oba se k domu rozběhli, aby situaci prověřili.

"Když na místo doběhli, zjistili, že zatímco v dolním patře rodinného domu hoří, nahoře jsou uvězněné malé děti. Na nic nečekali a obyvatelce domu pomohli s jejich rychlou záchranou po žebříku. Když na místo přijela první jednotka, všichni lidé tak již byli v bezpečí mimo objekt," popisuje Sbor dobrovolných hasičů Varnsdorf na Facebooku.

To už bohužel neplatilo o zvířatech, která zůstala v hořícím domě. Hasičům se podařilo vynést jedno štěně, kouř si ale vyžádal i oběti. "Hasiči už nemohli pomoci kočce, psovi a křečkovi. I tak se ale snažili zvířata oživovat, prováděli masáž srdce a podávali kyslík," doplnili dobrovolní hasiči.

Mezitím dorazili zdravotníci, kteří si převzali nadýchané osoby, ty následně převezli do nemocnice na pozorování. Dopravu v okolí během zásahu museli řídit policisté. Zatím není jasné, proč v domě začalo hořet, to ukáže až další vyšetřování.

Související obsah

Navzdory tomu, že šlo o objekt u frekventované silnice a kouř vycházející z domu muselo vidět několik projíždějících řidičů, počet oznámení na tísňovou linku byl naprosto minimální. Podle hasičů je vždy lepší nespoléhat na ostatní a na tísňovou linku zavolat, je totiž lepší o požáru vědět desetkrát, než ani jednou.

"Jen díky rychlému zásahu zaměstnanců SČVK, obyvatel domu a sousedů nedošlo ke ztrátám lidských životů. Děkujeme, že nejste lhostejní, číslo 150 (potažmo 112) si pamatujete kdykoliv a kdekoliv a nebojíte se na něj zavolat. Můžete tak zachránit i lidský život," doplňují hasiči.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz