Domácí

Rychlík vjel do stáda, tři krávy zemřely! Vlak nemohl zastavit

Rychlík jedoucí z Prahy do Chebu v úterý v podvečer najel do stáda krav, které zrovna přecházelo trať. Nikdo z cestujících nebyl zraněn, brutální náraz nicméně usmrtil tři krávy. Celý incident důkladně vyšetřuje policie i drážní inspekce.

V úterý v podvečer vyjížděli policisté, zdravotníci a hasiči k nehodě rychlíku, který u Nebanic na Chebsku najel do stáda krav. Provoz v úseku Tršnice - Kynšperk nad Ohří se musel okamžitě zastavit.

"Ve vlaku cestovalo zhruba na dvě desítky osob a nedošlo ke zranění, ani k vykolejení vlaku," uvedl vyšetřovatel Drážní inspekce Josef Silovský.

U zvířat byla ale situace mnohem horší. Vlak usmrtil dvě krávy a jedno tele. Podle expertů je nutné podobné nehody nepodceňovat, protože i při takovém střetu může lokomotiva snadno vykolejit.

Zdroj: Krimi Plzeň

Podobných případů vyšetřuje Drážní inspekce desítky ročně, nejedná se ale samozřejmě jen o krávy, ale i o další zvířata, jako jsou ovce.

Související obsah

Zatím není jasné, proč se krávy pohybovaly v okolí tratě. Pro cestující přijel náhradní vlak asi po dvou hodinách, poškozená lokomotiva musela být odtažena do depa.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz