Bohumír Ďuričko

Vrah Kočky Ďuričko už neexistuje! Za minulostí udělal tlustou čáru

Vrah Kočky Ďuričko už neexistuje! Za minulostí udělal tlustou čáru
Zdroj: TV Nova

Bohumír Ďuričko, muž který zastřelil Václava Kočku mladšího, už neexistuje. Bývalý hoteliér se nechal přejmenovat. Už několik měsíců používá jméno Benedikt Reinhold Diera.

Tlustou čáru za minulostí se rozhodl udělat muž, který před deseti lety obrátil život rodiny Kočkových naruby. Za vraždu syna provozovatele Matějské pouti v Praze si odseděl devět let, propustili ho loni v říjnu. Původní jméno mu ale komplikovalo návrat do běžného života, informují o tom Lidovky.cz.

Ďuričko si měl původně odpykat 12,5 roku, z karvinské věznice ho ale podmínečně propustili. Zároveň však jeho život i nadále omezovala řada regulí, které mu soud uložil. Nesměl se například vzdalovat z místa bydliště mezi 22. hodinou večer a 6. hodinou ráno, pít alkohol, používat zbraň či se přibližovat k rodině Kočkových.

Související obsah

Právě omezená možnost vycházet z domu limitovala Ďurička při shánění zaměstnání. Odmítli ho celkem v pěti firmách. Proto zažádal u karvinského soudu o benevolentnější režim a ten mu vyhověl. Od července tak může dnes už Diera pracovat jako šofér. Podle živnostenského rejstříku má oprávnění na přepravu lidí a provozování cestovní agentury.

Spor mezi Kočkou mladším a Ďuričkem vypukl v říjnu 2008 po křestu knihy bývalého lídra ČSSD Jiřího Paroubka v pražském hotelu Monarch. Bývalý hoteliér vystřelil celkem třikrát, Kočka byl na místě mrtvý.

Podívejte se na reportáž o propuštění Bohumíra Ďurička z vězení:

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz