Domácí

Kočky žily ve výkalech a špíně, pily ze záchodu. Teď bojují o život

Kočky žily ve výkalech a špíně, pily ze záchodu. Teď bojují o život
Zdroj: facebook

Hrůzostrašný pohled se naskytl zaměstnancům neziskové organizace Teplické kočky. V bytě žilo 17 koček několik měsíců ve špíně, výkalech a v nepořádku. Kočky byly vyhublé, zubožené a bojují o život. Na nový domov si ještě musejí počkat.

Do jednoho z bytů na Mostecku v Ústeckém kraji byla zavolána nezisková organizace Teplické kočky, která poskytuje azyl opuštěným kočkám. Na místo přijela také městská policie, družstvo i Krajská veterinární správa.

V bytě se pak všem naskytl šokující pohled. Všude byla špína, výkaly, spousta much a 17 kočiček, které musely v těchto podmínkách žít. Organizace o případu informovala na svém profilu na sociální síti. Zde také uvedla, že se už několik měsíců řeší týraní těchto zvířat. 

Všechny kočky byly velmi vyzáblé. "Kočky byly vyhublé, zablešené, dehydratované. Po otevření pokoje se kočičky hnaly k záchodové míse a pily do nekonečna. Dokonce tři minikoťátka asi 4-5 týdnů stará s váhou cca 180 g bojují o život," uvedla organizace na sociální síti.

Související obsah

Organizace odvezla z bytu všech 17 koček a některé podstoupily veterinární vyšetření. Kočky také nebyly kastrované. Některé z nich zůstali na infúzích, další berou antibiotika. "Dvě kočičky zůstaly na infúzích. Tři koťata mají porodní váhu, jsou tedy na antibiotikách," doplnila organizace.

Lidé hned po zveřejnění příspěvku začali organizaci volat a nabízet pro kočičky domov. Bohužel zatím musejí kočičky zůstat u organizace, dokud nebude případ vyřešený. Případem se momentálně zabývá Krajská veterinární stanice. "Děkujeme i za zájem nabídky nových domovů. Bohužel, toto není možné a musí se počkat, jak celý případ dopadne," vysvětlila organizace.

Starání se o kočičky bude pro organizaci velmi náročné, jelikož je musejí všechny odblešit, vykastrovat a zajistit jim krmení. Pokud chtějí lidé kočičkám pomoci, mohou peníze zasílat na účet 1025782533/6100 (do poznámky Týrané kočičky) nebo přinést kvalitní krmení osobně.

Případ uvázaných štěňat u plotu na Tachovsku: 

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz