Policista

Žena dostala infarkt, život jí zachránil policista. Teď ho ocenili

Žena dostala infarkt, život jí zachránil policista. Teď ho ocenili
Zdroj: Policie ČR

Na konci srpna policista Stanislav Sochor uprostřed noci náhle slyšel, jak venku někdo chroptí. Vzápětí zjistil, že jeho sousedka má vážné zdravotní potíže. Vyběhl jí na pomoc a tím jí s největší pravděpodobností zachránil život. Teď se muž zákona sloužící ve Žďáru nad Sázavou dočkal ocenění.

"Policista v době svého volna v noci z 28. na 29. srpna poskytl první pomoc ženě, které se udělalo nevolno v jejím bytě. Žena měla kolem půl druhé v noci záchvat, dusila se a nemohla dýchat. Vyšla proto ze svého bytu na balkon, aby se nadýchala čerstvého vzduchu," upřesnila policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jenže ani pobyt venku ženě nepomohl, naopak se jí ještě přitížilo. Její chroptění ovšem vzbudilo Sochora, který spal o patro níž. "Rychle vstal a vyšel na balkón, kde zjistil, že sousedka bydlící v bytě nad ním má akutní zdravotní potíže," popsala další momenty Čírtková.

Související obsah

Žena ještě zvládla otevřít vchodové dveře, zatímco se k ní Sochor řítil po schodech. "Viděl jsem, jak už nemůže popadnout dech. Byla pokrčená u dveří a nemohla ani mluvit, začala modrat v obličeji. Bouchl jsem ji opakovaně do zad, zvedl jsem ji, aby se mohla nadechnout a odnesl ji do místnosti, kde jsem ji položil do stabilizované polohy," vypráví čtyřiatřicetiletý praporčík, který je u policie deset let.

Pak Sochor zavolal záchranku. Zesláblou sousedku ovšem v tu chvíli nejvíc zajímalo, kdo se postará o jejího psa a kdo zamkne byt.

Až teprve po několika dnech se Sochor dozvěděl, že sousedka onu osudnou noc prodělala akutní infarkt a pouze jeho rychlý zásah a přivolání záchranářů jí zachránily život.

Související obsah

Nyní se duchapřítomný policista dočkal ocenění od krajského policejního šéfa Miloše Trojánka. Není ovšem jasné, o jaké ocenění vlastně jde, Čírtková ho totiž neupřesnila.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz