Domácí

Policie na letišti zadržela osm migrantů. Měli padělané doklady

Policie na letišti zadržela osm migrantů. Měli padělané doklady
Zdroj: ČTK

Na brněnském letišti zadržela cizinecká policie osm migrantů, kteří měli padělané osobní doklady. Po zadržení se vydávali za Syřany, ukázalo se ale, že ani tohle není pravda.

Osm cizinců přiletělo na brněnské letiště z řeckého Kosu ve středu v noci. Zadržela je cizinecká policie poté, co se ukázalo, že všichni mají padělané osobní doklady.

Tři z nich sice měli pravé občanské průkazy státu EU, ale nepatřily jim. "Měli sice pravé občanské průkazy, ale takzvaně na podobu. To znamená, že držitelem průkazu byl někdo jiný," uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Pět dalších mělo padělky občanských průkazů státu EU.

Po zadržení se cizinci prohlásili za Syřany, nicméně podle Rendlové je už teď jasné, že všichni z nich nemají syrský původ. U dvou z nich totiž byly nalezeny pravé doklady, podle kterých se jedná o Iráčany.

Související obsah

Skupina migrantů se skládala z šesti mužů a dvou žen - jedna z nich je podle Rendlové těhotná. Mluvčí dodala, že žádný z cizinců o azyl nezažádal.

Cizinecká policie se nyní případem zabývá. Ve čtvrtek padne rozhodnutí, zda budou migranti obviněni z trestného činu padělání dokladů.
 

sei, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz