Lachtan

Lachtana rušili turisté na kajaku. Jednoho profackoval chobotnicí!

Lachtana rušili turisté na kajaku. Jednoho profackoval chobotnicí!
Zdroj: Twitter

Slunný den na Novém Zélandu si chtěl Kyle Mulinder spolu se svými přáteli užít plavbou na kajaku. Zastihl se ovšem záludný lachtan, který po kajakářích mrskl chobotnicí.

Byl to nádherný den a lachtani plavali všude okolo vodáků, někteří se slunili na skále. “Někdy okolo oběda začala skupinka lachtanů plavat okolo. Jeden nabral směr přímo k nám s chobotnicí v tlamě. Vynořil se nad vodu, vypadalo to, že chtěl požvýkat chapadlo, ale místo toho přistála chobotnice v Kyleově tváři,“ popsal portálu CNN jeden z Kyleových přátel Taiyo Masuda.


Hlavonožec mocně pleskl o Kyleovu tvář. Překvapivému útoku se on i celá skupinka od srdce zasmála. “Jsme sice dobrodružná parta, ale s něčím takovým se nesetkáváme každý den! Na tohle určitě nezapomeneme,“ doplnil Masuda.


Chobotnice se na kajak přilepila a další člen party ji musel odloupnout pádlem. Lachtani se ještě chvíli proháněli okolo skupinky, než zmizeli pod hladinou.

Související obsah


Zábavně zákeřný incident se stal u pobřeží Jižního ostrova v místě zvaném Kaikoura a video se téměř okamžitě stalo hitem sociálních sítí.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz