Zahraničí

Tsunami v Indonésii má přes 400 obětí. Řadu těl našli na pláži

Nejméně 400 mrtvých si vyžádaly dvě zemětřesení a tsunami, které v pátek zasáhly indonéský ostrov Sulawesi. Více jak 350 lidí je zraněných. Přírodní živly také připravily o domov tisíce lidí.

Poté, co minulý měsíc zasáhlo indonéský ostrov Lombok zemětřesení, které zabilo přes 460 lidí, musí se Indonésie potýkat s dalšími důsledky přírodních katastrof.

V pátek indonéský ostrov Sulawesi zasáhly dvě zemětřesení o síle 7,5 stupně. Následné otřesy vyvolaly vlnu tsunami, která zasáhla region Palu na severu ostrova. Výška vln dosáhla až tří metrů.

 

Související obsah

Ostrov Sulawesi hlásí už 400 mrtvých a dalších 350 lidí je zraněno, uvedl americký zpravodajský portál CNN. Počet obětí by však měl stoupat. "Dosud nemáme přesné údaje, jelikož byly přerušeny komunikace. Mnoho těl bylo nalezeno podél pobřeží kvůli tsunami, ale přesná čísla jsou stále neznámá," řekl Sutopo Purwo Nugroho, mluvčí agentury, která se zabývá katastrofami, uvedlo CNN.

Na ostrově stále probíhá evakuace a o domov přišlo tisíce lidí. Kvůli přerušeným komunikacím se však záchranáři nedostanou do všech oblastí, proto země doufá, že se jim podaří prohledat místa pomocí vrtulníků.

Převoz zraněných do nemocnice:

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz