Zahraničí

Prokuratura navrhla vazbu tří osob podezřelých z vraždy Kuciaka

Prokurátor podal návrh na vazbu tří osob, které jsou obviněny z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. O vazebném stíhání bude jednat slovenský soud v neděli.

V sobotu podal Úřad speciální prokuratury na Slovensku návrh na vazbu tří osob podezřelých z vraždy novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírovej. Návrh byl předán Specializovanému trestnímu soudu, uvedly tvnoviny.sk.

O vazebném stíhání by se podle mluvčí soudu Kataríny Kudjákové mělo rozhodovat v neděli 30.9 v Bánské Bystrici. 

Tři z osmi podezřelých zadržela slovenská policie ve čtvrtek. Mezi obviněnými by měl být i muž, který dříve pracoval jako policejní vyšetřovatel a také jeden bývalý profesionální voják.

"Vyšetřovací tým je přesvědčen o vině těchto osob. Všichni zasahující policisté a vyšetřovací tým udělali maximum pro to, aby viníci mohli být potrestáni," napsala na sociální síti policie. 

Kuciak se svou snoubenkou byli zastřeleni 21. února ve vesnici Veľká Mača. Jejich vražda tehdy vyvolala v zemi demonstrace a politickou krizi. Jako důvod vraždy slovenská policie i prokuratura dříve označily Kuciakovu novinářskou práci. 

Podívejte se na reportáž z včerejších televizních novin:

reg, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz