Mládě

Příjemný šok v zoo: Místo dvou malých opiček mají v Děčíně tři!

O velké překvapení se postaral pár malých opiček - tamarínů žlutorukých - z děčínské zoologické zahrady. Původně to vypadalo, že se tam narodila dvě mláďata. Nakonec se ale na kameru ukázalo ještě třetí mládě.

Dva týdny si ošetřovatelé mysleli, že se páru tamarínů žlutorukých narodila dvojčata. Teprve před naší kamerou se ukázalo, že mláďat je o jedno více, než se čekalo.

"Při natáčení jsme zjistili, že nejde o dvojčata, ale o trojčata, takže trojnásobná radost," pýří se mluvčí zoologické zahrady Alena Houšková.

Natočit trojčata pohromadě byl nadlidský výkon. Rodiče i ostatní příbuzní mláďata totiž pečlivě střeží. Nejvíce jejich otec, ten se totiž o ně stará téměř celý den.

"Nosí je celý den na zádech a matce je předává jenom na kojení. Někdy s tou péčí pomáhají i starší sourozenci," vypočítává Houšková.

Související obsah

Jméno získali tamaríni žlutorucí podle barevných chlupů na končetinách. Jestli jsou opičáci holky nebo kluci, to zatím ošetřovatelé nezjistili. Jisté ale je, že trojčata v zoo s rodiči nezůstanou. Až vyrostou, odstěhují se do jiných zoologických zahrad.

pez, Jitka Fárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k odstrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz