Zlín

Zlín zdobí umělecké dílo za 150 tisíc: Čtyři opracované klády

Obyvatelé Zlína kritizují investici tamní radnice, která za 150 tisíc korun pořídila plastiku tvořenou čtyřmi opracovanými kládami dřeva. Magistrát argumentuje tím, že se jedná o umělecký výtvor akademické sochařky, proto je cena díla umístěného v centru města odpovídající.

Obyvatelé a návštěvníci krajského města se pozastavují nad uměleckým dílem, které stojí ve zlínském parku Svobody.

Čtyři opracované klády dřeva, tedy kulatiny se seřezanými špičkami, znázorňují různobarevné pastelky. Výtvor, který leží v těsné blízkosti barokního zámku, většina lidí oceňuje pro jeho nápaditost. Ovšem také kritizuje cenu, kterou za něho zlínská radnice zaplatila. Pokladnu vyšel na sto padesát tisíc korun.

"Tak na to, aby po tom děti lezly a dělaly si z toho prolézačky, celkem drahá záležitost," hodnotili cenu uměleckého díla oslovení návštěvníci parku.

Související obsah

Podobné názory na cenu plastiky akademické sochařky Martiny Klouzové Niubo mají i lidé na sociálních sítích. Tvrdí, že sto padesát tisíc korun by se dalo investovat mnohem rozumněji. Nákup uměleckého díla, který schválila rada města Zlína v čele s primátorem, ovšem magistrát obhajuje s tím, že současné umění do centra města rozhodně patří.

Umělecké dílo by mělo na jaře, po úplném opadání kůry, získat zcela novou podobu.
 

vbo, Zdenek Čík, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz